Prémiové ovocné pálenky FASSBIND

HISTORIE FASSBIND - CHUŤ ÚSPĚCHU

 

Bylo to v roce 1395, když se první z předků rodiny FASSBIND rozhodnul usadit v nádherném regionu centrálního Švýcarska. Za dalších 250 let se první člen z rodu Fassbind usadil v Basileji – zde působil jako učitel humanitních věd na slavné Basilejské Univerzitě.

Krátce poté, co se rodina usadila uprostřed Švýcarska, začali se její členové věnovat šlechtění planých třešní. Následně objevili možnosti využít tohoto úžasného ovoce – v jedné ze Švýcarských specialit – třešňové pálence. Ta byla známá mnohem dříve, než se Gottfried Fassbind rozhodl založit společnost FASSBIND.

Opírající se o rodinnou tradici a jedinečné znalosti lihovarnických procesů, vyrostla v roce 1846 společnost FASSBIND AG. Gottfried Fassbind profesionalizoval tradici a vytrvale vylepšoval destilační proces. Přenášením znalostí a dovedností na následující generace napomohlo společnosti dosáhnout „nejvyšší a nejčistší kvality“ (Nicolas Faith 1979 v londýnských novinách Financial Times).

Prvotřídní lihovary FASSBIND byly vždy charakterizovány nejvyššími požadavky na kvalitu. Už od počátků se z generace na generaci předávají tajemství výroby pro uchování čistoty, plné a přirozené vůně destilátů. V současnosti pak moderní a lety prověřené destilační postupy spolu s použitím ovoce té nejvyšší kvality zaručují špičkovost produkce FASSBIND.

 

U nás můžete vychutnat:

La VIEILLE POIRE

PÁLENKA Z HRUŠEK

Jemný destilát ze zcela zralého ovoce, který po dobu 12 měsíců vyzrával v dubovém sudu. Vyznačuje se svou harmonickou, dokonalou, lehce nasládlou chutí. Má zářivou zlatavou barvu,ovocnou vůni po hruškách odrůdy William, s příjemným nádechem vůně dubového dřeva.

vieille-poire

 

La VIEILLE FRAMBOISE

PÁLENKA Z MALIN

Nejnovější destilát z rodiny La Vielle. Zralé švýcarské maliny jsou macerovány po dobu šesti týdnů, poté jemně destilovány za použití  tradičních metod. Vzniklý mladý destilát vyzrává po dobu nejméně jednoho roku v dubových sudech. Pod neustálým dohledem sklepmistra tento ušlechtilý destilát získává svou příjemnou vůni připomínající malinový džem a jemný, chutný závěr.

 

vieille-framboise

otevírací doba

Otevírací doba
Pondělí :  10:30 - 22:00
Úterý až pátek : 10:30 - 24:00
Sobota : 11:30 - 24:00

Neděle : 11:30 - 22:00

facebook
restaurace na mapu

Kudy k nám?!
zobrazit na mapě
naplánovat trasu

zpět nahoru
Počítadlo návštěv