Gin Botanist - zářivě stříbrný destilát

Gin Botanist - destilovaný a ručně připravený v destilérce Bruichladdich na ostrově Islay v souostroví Hebridy je destilován překapáváním v Lomondském destilačním kotli, který se zachoval jako poslední na světě. Pro destilaci se používá 22 aromatických bylin a květin rostoucích na ostrově. Výsledkem je nanejvýš lákavý, saténově hladký gin s explodujícími květovými vůněmi a bohatou, lahodně vyzrálou chutí.

Připravujeme...

 

THE BOTANIST ISLAY DRY GIN

ZÁŘIVĚ STŘÍBRNÝ DESTILÁT

 
ZEMĚ PŮVODU: SKOTSKO

Značka patří do rodiny palírny Bruichladdich, kterou v roce 2000 zachránili před zavřením. Botanist Gin byl vyvinut legendou v destilování nápojů, Jimem McEwanem, jedním z nejznámějších mistrů destilace ve Skotsku. Botanici z ostrova Islay dodnes ručně sbírají byliny, které hledají na kopcích, pobřeží a v bažinách úrodného ostrova Islay a poté je pečlivě suší, aby byly připraveny k destilaci a obohatili tento unikátní gin.

 

VĚDĚLI JSTE ŽE

 
The Botanist je destilován překapáváním v Lomondském kotli, posledním svého druhu na světě.
 
Palírna také vyrábí rašelinové whisky pod názvem Port Charlotte a Octomore, která si drží označení nejvíce rašelinové whisky na světě.
 
Závěrečná fáze výroby se odehrává v dlouhém plášťovém trubkovém kondenzátoru a vlastním zařízení speciálním pro The Botanist, zvaném Spirit Safe.
 
otevírací doba

Otevírací doba
Pondělí :  10:30 - 22:00
Úterý až pátek : 10:30 - 24:00
Sobota : 11:30 - 24:00

Neděle : 11:30 - 22:00

facebook
restaurace na mapu

Kudy k nám?!
zobrazit na mapě
naplánovat trasu

zpět nahoru
Počítadlo návštěv